(photo: faH)
Izvor slike: faH
IDEMO BARAKUDE!

VIDEO POČINJE SVJETSKO PRVENSTVO Hrvatska brani srebro

Hrvatska vaterpolo reprezentacija nastupit će od 17. do 29. srpnja na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Izabranici Ivice Tucka igrat će u skupini D sa SAD-om, Rusijom i Japanom.

Prvu utakmicu naša reprezentacija otvorit će u ponedjeljak, 17. srpnja protiv SAD-a u 18.50, u srijedu, 19. srpnja na rasporedu je susret s Rusijom u 13.30, a u petak, 21. srpnja susret s Japanom u 13.30.

Izjave igrača i popis reprezentativaca koji su otputovali na natjecanje možete pročitati OVDJE.

Na posljednjih pet Svjetskih prvenstava Hrvatska je osvajala medalje, što nikome nije pošlo za rukom.

U videima možete pogledati sve nastupe na Svjetskim prvenstvima.

1. Svjetsko prvenstvo u Melbourneu 2007.  (zlato)

Po prvi put u povijesti hrvatska reprezentacija postala je prvak svijeta, a do naslova su stigli potpuno zasluženo nakon što su u polufinalu i finalu svladali dvije najjače reprezentacije - Srbiju i Mađarsku.

2. Svjetsko prvenstvo u Rimu 2009. (bronca)

U borbi za broncu Barakude su pobijedile SAD.

3. Svjetsko prvenstvo u Šangaju 2011. (bronca)

Hrvatska vaterpolska reprezentacija bila je treća u Šanagaju i osvojila novu medalju. U utakmici za treće mjesto naši su pobijedili Mađare.

4. Svjetsko prvenstvo u Barceloni 2013. (bronca)

Barakude su u Barceloni osvojile broncu. Izabranici Ivice Tucaka u borbi za treće mjesto deklasirali su Italiju.

5. Svjetsko prvenstvo u Kazanju 2015. (srebro)

Na posljednjem Svjetskom prvenstvu Hrvatska je stigli do srebra nakon što je u finalu izgubila od Srbije.