(photo: Epa)
Izvor slike: Epa
TRIJUMF RONALDA, OZLJEDA KOVAČIĆA

REAL DOBIO APOEL Dva gola Ronalda i Ramosove 'škarice'

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je od prve minute, dok je Mateo Kovačić igru napustio u 22. minuti zbog ozljede prepona

Real Madrid slavio je s 3:0 na Santiago Bernabeu protiv APOEL-a skupini H Lige prvaka.

Aktualni prvak pobjedom je krenuo u obranu naslova.

Kraljevi su poveli protiv ciparske momčadi u 12. minuti. Povratnik u momčad Cristiano Ronaldo zabio je nakon sjajne asistencije Balea.

Nažalost, 13 minuta kasnije hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić osjetio je bol u desnoj preponi. U suzama je napustio travnjak u 22. minuti, a zamijenio ga je Toni Kross.

Real je i u nastavku prvog poluvremena dominirao, ali u prvih 45 minuta više nije zatresao mrežu Boya Watermana.

Sve dvojbe riješene su u drugom dijelu. Ronaldo je povećao prednost Reala na 2:0 u 51. minuti s bijele točke. Odličnu igru nastavio je i Sergio Ramos, koji je u 61. minuti sjajnim škaricama pogodio za 3:0.

Iduću utakmicu momčad Zinedina Zidanea igra 26. rujna na gostovanju kod Borussije Dortmund, koja je izgubila 3:1 od Tottenhama.

Tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na portalu Direktno od 20.45 sati.

Prvo kolo, Liga prvaka

20.45 sati, Santiago Bernabeu, Madrid

REAL MADRID - APOEL

3:0

(12', 50' (11 m),  Ronaldo, 61' Ramos)

TIJEK SUSRETA:

90'+3' KRAJ DRUGOG POLUVREMENA: Real Madrid – APOEL 3:0

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

86' Maribor je izjednačio na 1:1 protiv Spartaka iz Moskve. Bešiktaš je u Portu došao do prednosti od 3:1

83' PROMJENA U APOEL-u: Ulazi Pote, a izlazi Camargo

80' IZMJENE ZA REAL: Izlazi Bale, a ulazi Mayoral koji će debitirati u Ligi prvaka

73' Manchester City otišao je na visokih 4:0 protiv Feyenoorda. Napoli je smanjio na 1:2 protiv Šahtara. Sevilla je izjednačila na 2:2 protiv Liverpoola

72' IZMJENA U REALU: Ulazi Ceballos, a izlazi Isco

68' Pokušaj Reala. Pucao je Isco pored gola

61' GOOOL! Marcelo je ubacio, Bale je dodao loptu glavom, a Ramos je škaricama svladao gostujućeg vratara. Real - APOEL - 3:0

60' Tottenham je povećao prednost protiv Borussije na 3:1. Šahtar je bolji od Napolija 2:0, a Spartak Marija Pašalića poveo je protiv Maribora

51' Žuti karton za Carvajala (Real)

50' JEDANEASTERAC ZA REAL. Igrač APOEL-a igrao je ramenom. Ronaldo je siguran s bijele točke i povećava vodstvo domaćina. Real - APOEL 2:0

47' Ronaldo je skoro podebljao prednost Reala. Pogodio je stativu, a lopta se odbila. Iako je Portugalac protestirao da je prešla gol liniju pomoćni sudac nije se složio. Video tehnologija pokazala je da lopta nije prešla i ostalo je 1:0.

45' POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME: Real Madrid – APOEL 1:0

45'+2' KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Real Madrid – APOEL 1:0.

OSTALI SUSRETI:

SKUPINA E

LIVERPOL - SEVILLA 2-1 (Firmino 21, Salah 37/Ben Yedder 6). Promašeni kazneni udarac: Firmino (Liv, 42)

MARIBOR - SPARTAK MOSKVA 0-0

SKUPINA F

FEYENOORD - MANCHESTER CITY 0-3 (Stones 2, Aguerro 10, Gabriel 25)

ŠAHTAR - NAPOLI 1-0 (Taison 15)

SKUPINA G

PORTO - BEŠIKTAŠ 1-2 (Tošić 21ag/Talisca 13, Tosun 28)

RB LEIPZIG - MONACO 1-1 (Forsberg 33/Tielemans 35)

SKUPINA H

REAL MADRID - APOEL 1-0 (Ronaldo 12)

TOTTENHAM-BORUSSIA DORTMUND 2-1 (Son 4, Kane 15/Jarmolenko 12)

35' Leipzig i Subašićev Monaco igraju 1:1. Liverpool nakon preokreta vodi protiv Seville 2:1

35' Našao se Ronaldo pred Watermanovim golom i pucao pored vratnice. Srećom, Portugalac je bio u zaleđu

30' Prošlo je pola sata igre na Santiago Bernabeu. Real vodi s minimalnom prednošću protiv APOEL-a nakon pogotka Ronalda

28' Guardiolin City razbija Feyenoord s 3:0. Bešiktaš vodi 2:1 protiv Porta

21' Na terenu je ostao ležati Mateo Kovačić. Čini se kako je riječ o problemu s preponama i napustio je teren u suzama. Zamijenio ga je Toni Kross

17' PADAJU GOLOVI I NA WEMBLEYJU: Tottenham vodi 2:1 protiv Borussije, a Šahtar je poveo 1:0 protiv Napolija

12' Istovremeno, City je povećao prednost protiv Feyenoorda, dok je Borussija izjednačila protiv Tottenhama.

12' GOOOL! Ronaldo je doveo Real u vodstvo nakon odlične asistencije Balea. Real - APOEL 1:0

12' Lijepa akcija APOEL-a. Pucao je Lago, no Navas je obranio

11' Pokušao je Roberto Lago iz daljine, ali Navas uspješno brani

9' Real dobro kontrolira igru protiv ciparske momčadi

3' Osim ovoga, igra se još nekoliko susreta. City je poveo kod Feyenoorda, dok je Tottenham zabio Borussiji Dortmund. Sevilla je povela protiv Lovrenovog Liverpoola

1' Počeo je susret Lige prvaka između Real Madrida i APOEL-a na Santiago Bernabeu

Sastavi:

Real Madrid: Navas, Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo, Modrić, Casemiro, Kovačić , Isco, Ronaldo, Bale

Trener: Zinedine Zidane

APOEL: Waterman, Vouros, Rueda, Carlao, Lago, Sallai, Morais, Vincius, Aloneftis, Ebecilio, De Camargo

Trener: Giorgos Donis

U posljednje dvije utakmice Real je na domaćem terenu upisao neriješene ishode protiv Valencije i Levantea u španjolskom prvenstvu, ali razloga za paniku nema.

NAJAVA UTAKMICE:

Real Madrid protiv ciparskog APOEL-a kreće u obranu europskog naslova. Ove dvije momčadi do sada su se susrele samo jednom i to 2012. godine u četvrtfinalu. Kraljevi su uvjerljivim pobjedama (3:0, 5:2) stigli do polufinala, a Ciprani su svoju avanturu prekinuli u četvrtfinalu.

VRAĆA SE RONALDO:

U momčad se nakon suspenzije vraća Cristinao Ronaldo koji još nije igrao u ligi. Utakmicu će zbog ozljede propustiti Karim Benzema. Upitan je i Raphael Varane, a u kadru neće biti niti Marco Asensio.

NAJAVE TRENERA:

ZIDANE: RONALDO JE SPREMAN

"Prvaci smo, ali sve kreće od početka... Uzbuđeni smo zbog nove sezone, no znamo da će biti teško. Svaka utakmica je pritisak, ali navikli smo na to. Uvijek smo favoriti i znamo što moramo napraviti kako bismo dobro otvorili natjecanje... Cristiano je potpuno spreman i fokusiran na APOEL. Ove sezone za nas je odigrao samo jednu službenu utakmicu i naravno da smo uzbuđeni zbog njegovog povratka", rekao je trener Reala Zinedine Zidane.

DONIS:

"Neki od mojih igrača nemaju iskustva na ovoj razini, ali kao klub u posljednjih pet godina stekli smo zavidno europsko iskustvo... Moramo hrabro igrati i dokazati našu vrijednost. Utakmica protiv Reala bit će veliki test za naše igrače. Igramo protiv vrhunske momčadi i moramo se boriti kao tim", izjavio je trener APOEL-a Giorgos Donis.