(photo: Screenshot )
Izvor slike: Screenshot
DOKAZ KVALITETE

Dinamo pobijedio Real Madrid i ušao u finale turnira 'Mladen Ramljak'

Do sada su Španjolci sve lakoćom pobjeđivali bez primljenog pogotka, a onda su 'naletili' na Dinamo

Ako je nekome trebala dodatna potvrda kvalitete rada omladinske škole GNK Dinama, pobjeda nad velikim Realom je upravo to. Bez obzira što se radi o mlađim kategorijama, činjenica je da je Real uvijek Real te da su iznimno jaki. Do sada su Španjolci sve lakoćom pobjeđivali bez primljenog pogotka, a onda su “naletili“ na Dinamo. Ali početak utakmice nije obećavao.

Zekri je u 16. minuti iskoristio nepažnju Dinamove obrane pa je, nakon slobodnoga udarca, odnosno “skraćenoga kornera“, posve sam dočekao loptu na drugoj stativi i glavom ju proslijedio u mrežu. Štoviše, mogao se promovirati i u junaka utakmice jer je već u sljedećoj minuti spasio naoko siguran Dinamov pogodak.

Špikić se sjurio u kazneni prostor, zavrnuo u sredinu, a Realov branič u zadnji trenutak skrenuo loptu izvan igrališta. Pljesak je nedugo potom izmamio daroviti maksimirski vezist Habib nakon što je na sredini terena piruetom iz igre izbacio dvojicu čuvara.

Bilo je to razdoblje Dinamove dominacije. U dopadljivoj akciji u kojoj su sudjelovali Ćuže, Marin i Špikić, loptu je uzeo Jelenić i poslao malo pored gola. Ubrzo je uslijedilo izjednačenje.

Marin je u 37. minuti utrčao u kazneni prostor, a onda ga je s leđa srušio upravo Zekri. Mladi se Realov branič tako od junaka odjednom pretvorio u tragičara. Špikić je s bijele točke svladao Luisa popularnom “panenkom“.

Bilo je tu još akcija koju je publika popratila pljeskom. Knežević je u 40. minuti presjekao loptu na sredini terena pa odigrao dupli pas s Ćužeom, ali gosti su ipak spriječili opasniji napad.

No zato ga nisu uspjeli spriječiti četiri minute kasnije kad je Marin preciznim udarcem sa 18 metara s lijeve strane pogodio bliži kut za 2:1.

Real je na otvaranju drugoga dijela bio nadomak izjednačenju, Marvin je zavrnuo s desna, ali su Jordi i Casas pred praznim vratima zakasnili. Istaknuo se i Realov vratar Luis koji je dvije minute prije kraja paradom zaustavio Prširov šut sa 18 metara.

Dinamo u finalu igra u nedjelju, 12. kolovoza u 11.30 sati, a protivnik je korejski Ulsan Hyundai.